Testování žáků

Informace o změnách účinných od 3.1.2022:

• v období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 bude probíhat antigenní testování žáků 2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek
  • od 17. ledna 2022 bude probíhat antigenní testování žáků každé pondělí
  • nebude-li v pondělí nebo ve čtvrtek žák přítomen, provede se testování žáka ihned po příchodu do školy (žák se nahlásí v ředitelně školy a testování proběhne v tělocvičně)
  • nově se testují i žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci – tzn. testují se všichni žáci
  • v případě, že se žák testu nepodrobí, platí stejná režimová pravidla jako doposud (nošení ochranného prostředku i při výuce apod.)
  • test provedený ve škole může být nahrazen PCR testem (ne starším 72 hodin) či antigenním testem ze zdravotnického zařízení (ne starším 24 hodin); obojí je nutné doložit potvrzením (Tečka)

Testování bude probíhat v kmenových třídách na začátku 1. vyučovací hodiny. Žáci navštěvující ranní ŠD budou mít během pobytu v ŠD ochranu dýchacích cest a testovat se budou hromadně se spolužáky ve svých kmenových třídách.

Pokud vyjde čtvrteční antigenní test žákovi ve škole pozitivně, následuje toto:

• spolužáci pozitivně testovaného žáka neodchází po pozitivním výsledku antigenního testu spolužáka domů, ale pokračují v prezenčním vzdělávání ve škole s tím, že se budou následující den před zahájením vyučování opět testovat

• Spolužáci antigenním testem pozitivně testovaného žáka dodržují ve škole tato režimová opatření:

• používají ochranné prostředky dýchacích cest po celou dobu vzdělávání
  • vykonávají aktivity odděleně od ostatních žáků (od ostatních tříd)
  • používají pouze určená hygienická zařízení
  • dodržují odstup od ostatních osob při konzumaci potravin a pokrmů včetně nápojů 1,5 metru (žáci z dané třídy mohou sedět společně u stolu, ale musí sedět s odstupem od žáků z jiných tříd)

• Pokud bude výsledek konfirmačního RT-PCR testu spolužáka pozitivní, žáci, kteří byli v kontaktu s pozitivně testovaným, jdou do karantény. V případě, že je výsledek konfirmačního RT-PCR testu spolužáka negativní (a v mezidobí v dané třídě nedojde k dalšímu pozitivnímu výsledku Ag testu), třída se vrací ke standardnímu režimu výuky.