Září

Školní rok jsme začali zvesela, hned druhý den jsme si zazpívali a těšíme se na další zážitky 🙂

Projekt Český ráj – Prachovské skály

V pátek 3.9. jsme jeli do Prachovských skal. Povídali jsme si o Pelíškovi. Andělka nám udělala rozcvičku. Byly tam nádherné výhledy. (Terezka)

Nejvíc mě zaujala pověst o Pelíškovi. Pelíšek je dobrý duch Prachovských skal. Je to zároveň koupaliště. Na jednu vyhlídku se muselo chodit po čtyřech dětech. Byla to vyhlídka Míru. Vždycky šla 1 skupinka a ostatní stavěli něco z kamínků a klacků. Potom Andělka dělala rozcvičku. Celý výlet byl super! (Bára)

Výlet se mi moc líbil. Stavěli jsme slova z klacíků a kamenů. A paní učitelka nám přečetla pověst o Pelíškovi. ( Ondra)

Mně se nejvíce na výletě líbila rozcvička. Stavěli jsme z klacků slova, byli jsme na vyhlídce, šli jsme dlouhými schody nahoru, koupili jsme si pohled. A když jsme tam přišli, tak nám paní učitelka vyprávěla o Pelíškovi, o dobrém duchovi lesa. (Míša)

Pelíšek je skřítek, který dělal naschvály. Když člověk zlomil větev, tak na něj poslal hmyz. Jednoho dne nastražil Pelíšek past na pana Čéče a ten pak spadnul v Železnici do rybníka. (Matyáš)

Proč se Pelíšek jmenuje Pelíšek? Protože si dělal pelíšky ve skalách. Rozcvička byla super, Andělka je šikovná. (Rozárka)

Moc se mi na výletě líbilo, byly tam krásné vyhlídky, vedla jsem rozcvičku a bylo to super. (Andělka)

4. TŘÍDA

Tajný výlet

Školní výlet – Sedmihorky, Valdštejn, Hrubá Skála. Sluníčko nám svítilo a nám se tam líbilo.

Dopravní výchova– všichni jsme získali průkaz cyklisty- jsme moc rádi

Duben – jsme zpět ve škole, ale zatím rotačně 🙂

Před Vánocemi– v pátek 18.12. jsme měli vánoční besídku, vystoupilo 6 odvážných a šikovných dětí se svým představením ( někdo měl dokonce dvě vystoupení). Poslechli jsme si hru na ukulele, zpěv, vtipy, vlastní básně, vlastní divadelní hru a viděli jsme kouzla s provázkem a vánoční skládanku z lega.

Na procházce – místo tělesné výchovy chodíme na procházky. Od listopadu se 4. třída rozrostla, máme nového žáka Jakuba Lenárta.

Projekt – podzim – v pondělí 12.10. jsme  v hodinách ČJ, Ma a Pa zaměřili všechny úlohy a cvičení tématu PODZIM

Dopravní hřiště v Jičíně – učili jsme se jezdit podle pravidel silničního provozu

Od září je nás ve třídě už 15. Máme novou žákyni Míšu Hakeľovou. Ať se jí u nás líbí!

Projekt Český ráj – výlet na Kumburk

1.9. – začátek školního roku 2020/2021 – jsme rádi, že jsme se sešli

3.třída – školní rok 2019/ 2020

Závěr školního roku – 25.6., 26.6. – hurá prázdniny

Květen, červen 2020

Duhová pohádka

Tonda Obal na cestách – třídění a recyklace odpadků

Pracovní činnosti a výtvarná výchova– tvořit nás baví

Hodinářův učeň – pohádka v kině v Lomnici nad Popelkou

Advent ve škole – vánoční vystoupení v sokolovně, prodej výrobků na jarmarku

Běh 17. listopadu v Kopidlně – naši třídu reprezentovali: Jáchym Andrle, Terka Ryglová a Andělka Škopánová

Přednáška – Kamarádi on- line – klady a zápory internetu

Masarykovo divadlo v Jičíně

Loutkové divadlo Narcis

Mám chytré tělo – vzdělávací a zábavný program o lidském těle

Výlet na Tábor – společně se 4. třídou jsme vyšli na Tábor a pak navštívili město Lomnice nad Popelkou

Branný den – z naší třídy v závodu uspěla čtveřice: Terezka Ryglová, Andělka Škopánová, Jáchym Andrle, Tobík Vančura ( v kategorii 3.+ 4. třída se umístili na 2. místě), ostatním děkujeme za účast

Školní rok 2018/2019 – 2.třída

ZOO ve Dvoře Králové – školní výlet

Street dance v sokolovně

Děti vítají jaro- sportovní dopoledne v Lomnici nad Popelkou

Muzikál Limonádový Joe – ve hře také tančily, zpívaly a hrály : Anežka, Barča a Rozárka

Netradiční výuka – Benecko – chata Barka

Ukliďme svět, ukliďme Česko – uklízeli jsme v ulici Za Humny, v Zámecké ulici vlevo a na silnici směrem k Doubravici

Velikonoční vystoupení ZUŠ – z naší třídy tančili, recitovali a zpívali: Anežka Provazníková, Barča Chvalinová a Tobík Vančura

HVĚZDÁRNA JIČÍN – plníme úkoly na zahradě hvězdárny

Hudební pohádka O Sněhurce – Filharmonie Hradec Králové

Zimní procházka– hledáme stopy zvířat, návštěva kina v Lomnici n. P.- Čertí brko, pololetní vysvědčení

Mikuláš a čerti a představení Padá sníh – Advent ve škole

Běh 17. listopadu v Kopidlně- z naší třídy ze všech sil běželi: Tereza Ryglová a Jáchym Andrle

Malý princ- divadelní představení v Jičíně

Podzimní den – projektové vyučování

Jak si správně čistit zuby.

Projekt Český ráj – výlet na Bradlec

Začátek nového šk. roku 2018/2019 – Už jsme druháci.

školní rok 2017/2018 – 1. třída

Sportovní den – hráli jsme stopovanou, která nás moc bavila

Školní výlet na hrad Kost – prošli jsme údolím Plakánku, prozkoumali jsme Baruščinu jeskyni, prohlédli jsme si hrad a okolí a také jsme si něco koupili

Ukliďme svět, ukliďme Česko – Den Země – učili jsme se, jak správně třídit odpad, jak dlouho se odpadky rozpadají v přírodě…, pak jsme za slunečného počasí uklízeli v okolí školy a parku