5. třída

ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

ZÁŘÍ

Projekt Český ráj: Výlet do Besedických skal a na Kozákov

Adaptační kurz:

Pod vedením pana Popeláka jsme se učili spolupracovat, naladit se na druhého, táhnout za jeden provaz a hledat řešení v rozličných situacích.

LISTOPAD

Kroužek robotiky
Jak jsme pekli sušenky na adventní jarmark 🙂

PROSINEC

Návštěva Vlastivědného muzea v Železnici: staročeské Vánoce
NO BAG DAY
22. 12. 2022 jsme ve škole vyhlásili tzv. „No bag day“, což znamená den bez aktovek a školních tašek. Naším úkolem bylo přinést si školní pomůcky v čemkoli jiném, než je aktovka. Jak kreativně jsme si s takovou výzvou poradili, se můžete podívat sami:-)

VÁNOCE VE ŠKOLE

Poslední předvánoční den byl netradiční ve všech směrech. Ráno patřilo koledám s paní učitelkou Zubatou, pak jsme si užili hry s paní učitelkou Jungovou, o velké přestávce jsme si společně zazpívali koledy, při nichž nám na nástroje zahráli učitelé, a pak následovala vánoční besídka s rozbalováním dárků a ochutnávkou cukroví. Na závěr jsme se ještě vydali za pokladem pana školníka:-).

LEDEN

ANGLICKO-ČESKÉ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ V HOŘICÍCH
17. 1. 2023 jsme se vydali do Hořic na anglicko-českou pohádku „A BOLD RABBIT“. Parádně jsme si naposlouchali angličtinu a po divadle si užili i procházku městem ke kamennému Krakonošovi.

ÚNOR

Den vysvědčení dětem zpestřila hudební produkce Michaela Pospíšila a zástupců skupiny Literácy. Žáci se mohli zaposlouchat do starodávné barokní hudby s autentickými nástroji jako např. loutna, dudy, vozembouch, bubny a rolničky a zapojit se do lidového muzicírování, které doprovázelo zvyky spjaté se svátky čtyř ročních období v životě našich předků.

Zapojili jsme se i do „Dne šílených účesů“:-)

BŘEZEN

HVĚZDÁRNA

V pátek 17. 3. jsme vyrazili do hvězdárny v Jičíně na program s názvem Cesta Sluneční soustavou. Děti si vyzkoušely různé aktivity spojené s tématem: Hod do písku, hledání kosmonauta lunárním vozítkem, oblékání skafandru, pohyb ve vesmíru, vědomostní kvíz a mnohé další. Výlet do hvězdárny se nám moc líbil:)

ANGLIČTINA HROU

DUBEN

Velikonoční dílny

Poslední den před velikonočními prázdninami patřil tvůrčím aktivitám, do kterých se zapojila celá škola. Pracovali jsme ve dvojicích se žáky vyšších ročníků. Měli jsme tak možnost při vyrábění zajíčků, slepic, pletení pomlázky či zdobení vejdunek navázat nová přátelství a užít si školní atmosféru zase jinak. Byl to prima den!

Ukliďme Česko

V rámci akce „Ukliďme Česko“ jsme se vydali do ulic Železnice a Těšína sbírat odpadky. Nejprve se nám moc nechtělo, neboť tráva byla docela vlhká, ale po chvíli nás úklid začal bavit. Lezli jsme i do příkopů kolem silnic a strání a měli jsme radost, že můžeme pomoci přírodě, aby se jí dýchalo lépe a nám aby se v hezkém prostředí lépe žilo.

ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

Sportovní den

Poslední plavání

Školní výlet – Botanicus a projížďka parníkem

Pár fotek z plavání

Užíváme si sluníčka 🙂

Zasadili jsme MOTÝLÍ KEŘ

Ukliďme Česko a beseda s obojživelníky

Raškovka – tvoření čepic

Rozdávání dárečků

Napekli jsme perníčky a sušenky 🙂 

Střípky z hodin

Halloweenské tvoření

Dopravní výchova

Tanec – projektový den

Projekt Český ráj – výlet na Tábor

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

Vysvědčení

A 3. třída je za námi…

Školní výlet s 4. třídou 🙂

Výtvarná výchova – TUKAN

Vánoční tvoření

Střípky z hodin angličtiny

3. třída pekelně pracuje

Máme novou spolužačku Alžbetu Lenártovou 🙂

Kreslíme podzim

3. 9. Výlet na Kumburk

ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

26. 6. Vysvědčení

Modelujeme dovolenou snů 🙂 

23. 6. První pomoc

14. 6. Namaluj obojživelníka nebo plaza roku 2020 – výtvarná soutěž

Náš Venoušek se umístil na krásném 3. místě.

Všichni máme velkou radost! 🙂 

12. 6. PRVOUKA

26. 5. – 5. 6. Střípky z výuky