Vítejte na stránkách naší 1.třídy.

Děti vyučuje paní učitelka Petra Tmějová s laskavou pomocí paní asistentky Lenky Novákové.

Na těchto stránkách budou především fotografie z akcí v naší třídě, ať již půjde o běžnou výuku, třídní projekty, či výlety a různé jiné aktivity. Příspěvky s fotografiemi jsou řazeny od posledních akcí.

ŘÍJEN 2020

Prvouka – poznáváme ovoce a zeleninu

Paní asistentka Lenka přinesla dětem do hodiny prvouky ve středu 7.10. na ukázku jednotlivé druhy zeleniny a větvičky ovocných stromů a společně jsme si popovídali o tom, jaké dary nabízí člověku příroda. Některé děti dokonce poznaly i velmi těžko poznatelné ovocné stromy. V druhé části hodiny si všechny děti vyzkoušely se zavázanýma očima rozpoznat některé druhy ovoce i zeleniny jen podle chuti. Nejméně oblíbený byl celer, ale i po něm, stejně jako po ostatní zelenině a ovoci, se překvapivě na konci hodiny jen zaprášilo. 🙂

Divadlo O červené Karkulce

Ve středu 7.10. jsme si ve třídě zahráli divadlo. Všechny děti se aktivně zapojily, někdo byl Karkulkou i třikrát, pro chlapce byla samozřejmě vysněná role vlka nebo myslivce. 🙂 Po divadle, které jsme si pro velký zájem zahráli ještě druhý den, jsme si snědli námi upečenou bábovku. Mňam!

Pečeme bábovku a muffiny na pohádku O červené Karkulce a vyrábíme prostírání

V úterý 6.10. jsme při hodině pracovních činností a výtvarné výchovy zašli do naší nové školní kuchyňky a upekli jsme si bábovku pro červenou Karkulku a každý z dětí také svůj muffin, neboli malou bábovku. Děti původně nevěděly, proč bábovku pečeme, to se dozvěděly až ve středu, kdy jsme hráli společně ve třídě divadlo a Karkulce se v košíčku objevila naše společně upečená bábovka. Po divadle jsme si snědli i muffiny.

Z pečení byly děti nadšené, každý se snažil přispět tím, jak se zapojil do přípravných prací – nasypat mouku a další ingredience, míchat a dát péct. Určitě se do kuchyňky brzo vrátíme.

Než se nám bábovka a muffiny upekly, vyrobili jsme si svoje vlastní prostírání, na kterém byl nakreslený příbor a učili jsme se, jak správně stolovat.

ZÁŘÍ 2020

Hrajeme pohádku O perníkové chaloupce

Pohádka o mazaném Jeníčkovi a Mařence měla u dětí velký úspěch, obzvláště role ježibaby, kterou si chtěl zahrát skoro každý.

Hrajeme si s písmenky

Učení nových písmen abecedy má mnoho podob, my jsme si v tomto případě zpestřili výuku vytvářením písmen z našich těl. (Děti se po sobě velmi rády válely. 🙂 )

Výtvarná výchova a pracovní činnosti

Výtvarné tvoření má v naší třídě velký úspěch, rádi stříháme, velmi často modelujeme z modelíny.

Tentokrát jsme tvořili mraky s duhovým deštěm na okna naší třídy.