1. A třída

Vánoční besídka

Vánoční besídku jsme prožívali 22.12. Nejprve jsme si vyrobili vánoční „polštář“ a připravili si vánoční stolování. Potom každý svůj dárek připravil pod stromeček, aby při rozdávání dárků mohl obdarovat kamarády. A už jsme si uvařili čaj a ochutnávali cukroví. Začalo rozdávání dárků, na což se děti velmi těšily a teprve když dárky byly rozdány, začalo rozbalování dárků a podělení se o radost z nich. Nakonec každý dostal svoji lodičku a pozorně ji sledoval kam putuje. Bylo to velmi milé rozloučení před prázdninami.

Mikulášská nadílka

Jako každým rokem i letos zavítal mezi prvňáčky Mikuláš se svojí „družinou“.

Labužnický den

Dne 3.11. vyhlásila 3. třída již druhým rokem Labužnický den. Kdo chtěl, mohl doma připravit slanou či sladkou dobrotu. Z naší třídy se zapojilo 12 žáků!! Velice mě to potěšilo. Děkuji všem, co se zapojili.

Divadlo

Dne 25.10. jsme se poprvé vypravili do divadla v Jičíně na pohádku O pejskovi a kočičce. Pohádka s nám moc líbila.

Soutěžíme

Soutěžíme s kamarády a zároveň si procvičujeme učivo.

OSBUA

Zvládli jsme základní písmena ve všech tvarech!!

Diktát písmen

Poznáváme školu

Žáci 7. třídy společně s paní učitelkou Kolocovou a paní asistentkou Kulhánkovou připravili pro prvňáčky poznávání – prohlídku školu.

Každý ze sedmáků si vybral prvňáčky a seznamoval je se školou. Nakonec prvňáčkům předali drobný vlastnoručně vyrobený dárek.

Bylo to milé.

Výlet na Zebín – projekt Český ráj

A máme tu první výlet v 1.třídě – míříme k výškám – tentokrát Zebín. Jdeme s našimi kamarády- druhými prvňáčky, máme mezi nimi již spoustu kamarádů.

Krásné počasí, krásný výhled z kopce do okolí, krásný výlet v přírodě.

Druhý den jsme se společně s 1.B podívali na zajímavosti o Zebínu a pak jsme výtvarně zpracovávali projekt.

Skupinová práce