Školní rok 2019/2020

1. školní den

Už nám to začalo!

Branný den

Společně jsme si vyzkoušeli plnění úkolů a jako odměna bylo zkusit si střelit ze vzduchovky.

Projekt Český ráj – výlet na Zebín

Každým rokem poputujeme za krásami Českého ráje . Tentokrát jsme si vyšlápli na Zebín. Přečetli jsme si pověst o Zebínu. Měli jsme krásné počasí, které nám umožnilo krásná panoramata. Dohlédli jsme i na Ještěd. Český ráj = zemský ráj.

Vyučování

Naše první vyučovací dny. Děti jsou snaživé a šikulky.

Autorské čtení

Spisovatelka knížky pro děti nás seznámila se svoji novou knížkou O Trubkohryzce a jiné pohádky. Byla možnost si knížku zakoupit.

Soutěžíme s pohádkou O veliké řepě.

Vyučování

Při hudební výchově máme rádi pohyb.

Využili jsme krásného babího léta ke sportování a to jsou naše první skoky do dálky.

Loutkové divadlo NARCIS

Policie ČR

Navštívili nás policisté se svými čtyřnohými pomocníky. Vyprávěli nám o své práci. Vysvětlili nám, na co jsou vycvičeni jejich služební psi a poté nám předveli, jak jejich psi pracují. Bylo to velmi zajímavé.

Čteme a tvoříme

Výuka

Učíme se s plody podzimu. Děkujeme Lucce za zajištění kaštanů. Moc nás to bavilo!

Oslava

S Míšou jsme oslavili jeho narozeniny. Míšo, přejeme ti hodně zdraví, dobré kamarády, ať se ti ve škole líbí a učení tě baví.

Požární poplach

Poprvé jsme si vyzkoušeli požární poplach a zvládli jsme to na 1*.

OSBUA

Hrajeme si s písmenky.

Masarykovo divadlo v Jičíně

V divadle jsme byli na hudební pohádce ” Povídejme si, děti ” aneb O pejskovi a kočičce trochu jinak.

Dne 31.10. jsme se učili netradičně.

Výuka

V hodinách českého jazyka pracujeme s rébusy písmenek.