Jarní projekty 2021

V rámci distanční výuky na jaře 2021 jsme žákům nabídli možnost zvolit si vlastní námět na projekt či si vybrat projekt z nabídky. Důležité bylo, aby si každý vybral, co ho bude bavit, na čem chce pracovat a poté i prezentovat spolužákům. Celé žákovské dvouměsíční snažení vyvrcholilo vlastní prezentací před svoji třídou nebo před všemi žáky školy dne 24. 6. na vystoupení v sokolovně. Úroveň zpracování projektů byla různá a nad některými z nich nezakrývali mnozí z nás údiv a překvapení. Máme ve škole opravdu šikovné žáky!

Níže nabízíme ochutnávku několika z nich. Některé nejsou bohužel publikovatelné veřejně, protože obsahují nahrávky, na které se vztahují autorská práva. Některé prezentace byly doprovázeny mluveným slovem samotného autora přímo ve třídě a nyní jsou bez komentáře. Věřím však, že Vás ukázky prací žáků i tak mile překvapí.

Výtvarné projekty

Někteří žáci si zvolili projekt výtvarný. Jejich práce jsou přes celé prázdniny vystaveny v místním muzeu. Přikládáme ukázku.