5. třída

Školní rok 2018/2019

Music stars

Angličtinu jde procvičovat i zábavně. O tom jsme se přesvědčili v pátek 8. února při programu Music stars. Po rozdělení do družstev jsme měli za úkol poznávat slavné hudební interprety a písně a také jsme si u toho zazpívali a zatančili. Užili si to všichni!

Zdravé zoubky – správná zubní hygiena

Projekt Český ráj

Také letos jsme si začátek školního roku zpříjemnili projektem Český ráj. Ve čtvrtek 6. září jsme spolu se 4. třídou vyrazili do Prachovských skal. Počasí nám přálo, takže jsme si výlet užili.

Školní rok 2017/2018

Červen

Street dance

Ve škole se učíme všechno možné. V  posledním školním týdnu třeba i tancovat ve stylu street dance. Přestože nejsme všichni talentovaní nebo nadšení  tanečníci, lekci tance jsme si pořádně užili.  A kromě toho, že jsme se naučili základní prvky street dance, jsme se také pořádně nasmáli.

 

Soutěž v anglickém jazyce

Protože už máme za sebou 2 roky angličtiny a paní učitelka nás pořád chválí, jak jsme šikovní, troufli jsme si otestovat naše znalosti angličtiny v soutěži, kterou pro nás uspořádali žáci 6. třídy.

Připravili si pro nás 7 stanovišť, kde prověřili, jak zvládáme základní fráze a slovíčka z různých témat – čísla, barvy, jídlo, činnosti, bydlení.  A protože jsme opravdu šikovní, dostali jsme od šesťáků krásné diplomy.

Duben

Den Země

Únor

Great cookery competition!

Jelikož už jsme zkušení angličtináři a naučili jsme se spoustu slovíček o jídle, uspořádali jsme ve třídě kuchařskou soutěž, ve které jednotlivé skupiny žáků představily anglicky pokrm, který doma připravily,  a pak následovala ochutnávka a vyhodnocení soutěže. S ochutnávkou jsme nezapomněli ani na naši třídní učitelku a paní ředitelku, abychom jim zpříjemnili den 🙂

Naše vyrobené pokrmy byly velice chutné a tak jsme si nacpali bříška ještě před velkou přestávkou. Za naši dobrou práci jsme dostali Osvědčení skvělých kuchařů.  Moc jsme si soutěž užili!

 

 

 

Hlásíme se v novém školním roce již jako “třeťáci”! Máme dobrou partu, učení nás baví, chceme toho spoustu vědět a nejraději si “jen tak” povídáme s paní učitelkou o všelijakých zajímavostech.

AKTUALITY ve škol.roce 2016-2017

duben

Netradiční výuka

Vypravili jsme se na indiánskou stezku.

prosinec:

5. 12. (pondělí) – ČERTOVSKÝ DEN ve třídě (děti mohou přijít v kostýmu čerta nebo anděla)

6. 12.  (úterý) – kulturní VYSTOUPENÍ PRO DŮCHODCE  v restauraci U Jindry – od 15 hod.

8. 12. (čtvrtek) – ADVENT VE ŠKOLE – vánoční zpívání na schodech – od 16 hod.

21. 12. (středa) – VÁNOČ. DÍLNY – tvořivé dopoledne, bez výuky

22. 12. (čtvrtek) – vánoční besídka ve třídě – děti si budou dávat mezi sebou dárky (budeme  losovat)

 • NOVĚ v celé škole – ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ MOBILU BĚHEM VYUČOVÁNÍ
 • v lednu a únoru pojedeme opět bruslit do Lomnice nad Pop.

Naše třídní i školní akce…

LISTOPAD

 • Svatý Martin – 11. listopadu

Konečně jsme si mohli připomenout jeden z českých svátků. Řekli jsme si o tom, jak svátek vznikl a jak se slavil v dávných dobách a vyrobili jsme si lucerničky. Potom jsme zatáhli žaluzie, celá třída potemněla a lucerničky nám krásně prozářily celou místnost. Náááádhera. Děti by svítily světýlky denně…

 • Běh 17. listopadu v Kopidlně – 9. listopadu 2016

Nela Munzarová, Agáta Andrlová, Eliška Burianová, Vítek Jerie a Tomáš Michálek reprezentovali naši třídu na tradičním běhu v Kopidlně. Krásné slunečné podzimní počasí jsme si užili v kopidlenském parku zahradnické školy, děti celé naší školy projevily úžasného sportovního ducha, jak si vzájemně během závodů fandily a i cesta v autobuse byla velmi zábavná. Jsme zkrátka skvělá parta!

 • Zdravá pětka – 2. listopadu 2016

Během dvou vyuč. hodin jsme se učili s lektorkou o zdravé stravě, o zásadách správné výživy a nesprávných výživových návycích a mlsání. Výuka byla zábavná a poučná, pracovali jsme v týmech.

ŘÍJEN

 • Halloween

Český jazyk, matematiku, čtení a pracovní činnosti  jsme v tento den opět po roce zaměřili na připomenutí anglosaského svátku Halloween, o kterém se děti učily v hodinách anglického jazyka. Děti zkrátka milují strašidla a napětí.

ZÁŘÍ

 • Sportovní dopoledne v Lomnici nad Popelkou – 27. září 2016

Celé dopoledne jsme si užili sportu a pohybu na stadionu v Lomnici.  Sportovní oddíly z Lomnice připravili mnoho různých disciplín –  tenisová průprava, fotbal. dovednosti, lyžování, atletika, florbal, sokol, volejbal a hokej, ale i šachy.

 

 • Anglický hudební pořad – 12. září 2016

Do místní sokolovny za námi v tento den přijeli dva mladí kluci hudebníci (zpěvák a kytarista) a Angličan.  Provedli nás různými hudebními styly, slyšeli jsme světové hity a nejlepší bylo, že jsme si mohli všechny ty písničky zazpívat. Byla to taková hodinová diskotéka! (a užily si to i paní učitelky 🙂 )

 

 • Jičín – město pohádky  – 8. září 2016

Jako každý rok jsme jeli i tentokrát navštívit na jedno celé dopoledne Jičín v rámci pohádkového festivalu. Letošní téma “Cirkus” nás zaujalo. Na náměstí byly krásné tvořivé dílny, kde jsme se učili žonglovat s míčky i tyčemi, vyrobili jsme si klaunovské nosy, koupili jsme si tradičně trdelník a někteří cukr. vatu a další sladkosti. Snem některých z nás bylo, kdyby to takhle bylo po celý rok…

 

 • Branný den – 7. září 2016  (ranč u Železnice)

Spousta zábavy, sportu a zajímavých úkolů pro nás připravili na tento den žáci a učitelé druhého stupně naší školy. Poměrně dlouhá, asi 2,5 km, trasa vedla přes les a louky, kde jsme plnili úkoly z oblasti zdravovědy, orientace na mapě, botaniky, ale tradičně nejoblíbenějším úkolem byla střelba ze vzduchovky. Díky za krásné dopoledne v přírodě.

 

 • Výlet na Tábor – 6. září 2016 (společně se 4.třídou)

Tento výlet jsme si opravdu velmi užili. Měli jsme štěstí na překrásné počasí, sluníčko svítilo, a tak výhled z rozhledny Tábor byl překrásný. Velmi příjemná byla zpáteční cesta do Lomnice n.Popelkou, kdy jsme prošli celou tzv.křížovou cestu, řekli jsme si, co to znamená a vyslechli jsme si i poutavou místní pověst o vodníkovi z Tábora. Paní uč. Hronková ze 4. třídy nás provedla Lomnicí, ukázala nám, kde bydlí 🙂 a měla pro nás připravené i lomnické suchary, Mňam, ty byly… Potom jsme si pohráli na novém dětském hřišti a hajdy autobusem domů do školy na oběd.

ZÁŘÍ

 

foto z Jičín – město pohádky – září 2015

AKTUALITY … informace píšeme i do notýsku

DUBEN

 • 20. dubna – od 16 hod. se konají TŘÍDNÍ SCHŮZKY (lze na nich platit doplatek na školu v přírodě 1300 Kč)
 • 26. 4. – 29. 4. (úterý – pátek) – ŠKOLA V PŘÍRODĚ v Českém Dubu

KVĚTEN

 • od 6. května- KURZ PLAVÁNÍ – bude probíhat každý pátek (celkem 10 lekcí)

ČERVEN

 • 16. června – Den rodiny
 • konec školního roku – čtvrtek 31. června

CO JSME SPOLU PROŽILI…

Malujeme podzim

Výtvarná a pracovní výchova nás baví. Podívejte se, jak jsme přivítali podzim… Podzimní paleta barev je nádherná.

Návštěva muzea v Železnici

Do časů našich babiček jsme zavítali při návštěvě železnického muzea. Staré kočárky byly úžasné. Obdivovali jsme kočárky z proutí, dřevěné kočárky i modernější hliníkové. Na závěr nám paní průvodkyně zahrála nezapomenutelné melodie z flašinetu. Vůně starých časů nás okouzlila.

Divadlo v Lomnici nad Popelkou

V pondělí 26. října jsme slavnostně oblečeni navštívili společně s našimi prvňáčky a třeťáky divadlo v Lomnici nad Popelkou. Pohádka Sůl nad zlato nás zaujala díky líbivým písničkám, které zněly celým představením.

Halloween

Poslední den před podzimními prázdninami jsme si připomněli anglický svátek Halloween. Naše oranžová třída byla pro tento projekt jako stvořená. Plnili jsme různé úkoly z matematiky i českého jazyka, vydlabali si strašidelné dýně, zapálili svíčky, vystříhli černé netopýry a na závěr jsme si vytvořili i malého ducha z lízátka. Po celou dobu nás hlídal o kostlivec Jack. Atmosféra ve třídě byla vskutku strašidelná, ale náramně zábavná.

JIčín – město pohádky

Kouzlo pohádky jsme opět pocítili v rámci jičínského festivalu. Návštěva kina, kde jsme shlédli několik známých večerníčkových pohádek a procházka po pohádkových dílničkách na Valdštějnově náměstí se nám moc líbila. Dali jsme si trdelníky, zaskákali si na slaměném hřišti a pozdravili se i s čerty v pekle. Škoda, že pohádkových festival není několikrát do roka.