Stopaři a stopařky

20. a 27. 9. poprvé děti z 1. stupně vyrazily se svým kroužkem na výpravu do přírody. Tentokrát ulicí Za Hřištěm přes pole, louku a potok kolem výběhu, kde bývaly dříve kamerunské ovce, až na rovinku odkud je vidět blízká vesnice Soběraz. Při pohledu zpět se pod nimi rozprostírala Železnice – jednotlivé ulice s domky, kde některé z dětí bydlí, s lázněmi a kostelem.

Děti bedlivě prozkoumaly tento kousek nádherné přírody a objevily spoustu zajímavých přírodnin, které si pak představily navzájem a některé vložily do společného pokladu z 1. výpravy.

Co je čeká příště? Uvidíme, jestli budou odvážné a vytrvalé, aby vyrazily ven za každého počasí. Důležitá bude i dychtivost pro objevování zajímavých míst a krásných věcí v našem okolí. V neposlední řadě také kamarádství, které jim umožní si tento čas v přírodě opravdu pěkně prožít.