Návrat žáků od 12. 4.

Od 12. 4. je umožněn návrat žáků 1. stupně k prezenčnímu vzdělávání ve škole. Vzhledem k počtu žáků a stavebnímu řešení naší školy musí návrat žáků v našich podmínkách proběhnout rotačně.

Lichý týden (dle kalendáře) budou navštěvovat školu prezenčně žáci 1., 2. a 5. ročníku, v sudý týden žáci 3. a 4. ročníku.

Povinné testování žáků bude probíhat v pondělí a ve čtvrtek před začátkem vyučování a budou jej zajišťovat (provádět) zdravotnice z ordinací místních lékařů.

Ve dnech testování (pondělí a čtvrtek) nebude probíhat ranní družina. Pokud by s tím měl někdo problém, obraťte se na vedení školy, vyřešení bude individuální.

Testování se neúčastní děti, které v uplynulých 90 dnech byli pozitivně testovaní na Covid 19. Pokud je ošetřujícím lékařem místní ordinace dětských lékařek, potvrzení o této skutečnosti nepotřebujeme (zajistíme si jej ve spolupráci s lékařkami hromadně). Pokud má však vaše dítě jiného dětského lékaře, je nutné doložit písemné potvrzení o prodělání tohoto onemocnění. Bez potvrzení bude dítě testováno jako každé jiné. Bez potvrzení nebo testu nebude možné školu navštěvovat.

Zákonní zástupci, kteří pracují v níže uvedených profesích, mohou své děti posílat do MŠ a ZŠ po všechny dny. Musí se však prokázat potvrzením zaměstnavatele.

Děti navštěvující ZŠ budou v době distanční výuky jejich třídy v jedné třídě a budou se této on-line výuky účastnit ze školy. Odpoledne bude pro tyto děti pokračovat běžná ŠD. Testování 2x týdně se bude vztahovat i na tyto děti.

Profese:

a) zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb,

b) pedagogickými pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole,

základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělání Praktická škola

jednoletá nebo Praktická škola dvouletá, nebo

c) pedagogickými pracovníky školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné

výchovy,

d) zaměstnanci bezpečnostních sborů,

e) příslušníci ozbrojených sil,

f) zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,

g) zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle

zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,

h) zaměstnanci Úřadu práce České republiky,

i) zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního

zabezpečení,

j) zaměstnanci Finanční správy České republiky.

Pokud využijete této možnosti a budete posílat děti do školy po všechny dny, nahlaste vedení školy tuto skutečnost do pátku 9. 4.

Žáci budou do školy přicházet dle předem stanoveného rozpisu tak, aby se nepotkali s jinými dětmi v šatně. Rozpis bude probíhat i pro čas oběda – v jídelně smí být pouze 1 třída.

Žáci budu muset mít po celou dobu pobytu ve škole nasazenou jednorázovou roušku a dodržovat hygienická opatření stanovená MZd.

Konkrétnější informace a časy Vám sdělí během třídní učitelka do E-ŽK.

V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na vední školy. Telefonní číslo je 731 891 828 nebo pište na e-mail s.munzarova@zszeleznice.cz nebo do E-ŽK.