McDonald´s Cup

Jak jsme hráli McDonald´s Cup 2015

Turnaj McDonald´s Cup je určen pro žáky a žákyně 1. stupně základní školy, kteří mají rádi kopanou. Vše začíná okrskovým kolem,dále okresním a krajským kolem a ti nejlepší z republiky se pak navzájem utkají na Svátku fotbalu v Jablonci nad Nisou.

Dne 6.5.2015 se okrskového kola v Jičíně zúčastnilo družstvo mladších žáků z naší školy. Celkem 12 chlapců z 1.- 3.ročníku bojovalo o co nejlepší umístění. Počasí nebylo našim malým fotbalistům příliš nakloněno, 3 utkání se odehrála v dešti. Žáci obsadili 5. místo a získali cenné zkušenosti do dalších let.

Hned následující den 7.5.2015 se konalo na hřišti s umělou trávou okrskové kolo pro družstva starších žáků ze 3.-5. ročníků. A to byl začátek železnické senzace! Ráno rozcvičení, slavnostní nástup a už jsme šli  z utkání do utkání. Nevyhnuly se nám ani penalty, které rozhodly. Starší žáci ze Železnice jásali. Skončili na 2. místě a to znamenalo postup do okresního kola!

Dne13.5.2015 nastoupilo železnické družstvo k zápasům v okresním kole. Naši soupeři – ZŠ Chomutice, ZŠ Lázně Bělohrad, ZŠ Miletín a 3. ZŠ Jičín – neměli šanci. Tomáš Červeňák se stal nejlepším střelcem okresního kola. Nastřílel 11 branek. Žáci ve složení: David Burgert, Filip Burgert, Tomáš Červeňák, Jaroslav Daniš, Nicolas Filip, Dominik Hamšík, Lukas Hodé, Michal Hrudka, Lukáš Kristiňák, Patrik Saal a Jan Šťastný postoupili do krajského kola z 1. místa. Pro naši fotbalovou jedenáctku to znamenalo velikou radost, nadšení a krásný pohár pro vítěze. Jak řekl jeden z hráčů:

„I když jsme z malého města, tak jsme dokázali vyhrát.“

Na krajské kolo, které se konalo 21.5.2015, přijeli i fanoušci z řad žáků a zaměstnanců Masarykovy ZŠ. Celým turnajem účastníky provázel známý moderátor pan Martin Hrdinka. Náš tým hrál s velkým zápalem všechny 4 zápasy s Novým Městem nad Metují, Trutnovem, Hradcem Králové  a Dobruškou. Jednotlivá utkání byla dosti vyrovnaná. Lepší umístění nám těsně uniklo, ale i tak   je  4. místo v krajském kole soutěže McDonald´s Cup velkým úspěchem. Za ním stojí nejen hráči, ale i trenéři Ondřej Drahoňovský a Jaroslav Daniš. David Burgert byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje a všichni hráči si odnesli drobné ceny.