Lyžařský kurz – 3. den – úterý

Třetí den lyžařského kurzu jsme z důvodu neupravení sjezdové tratě (ta bude až zítra) věnovali ještě běžeckému lyžování. Tentokrát jsme se rozdělili na 3 skupinky – „neběžkaři“ zůstali s panem školníkem na okruhu za chalupou okolo Červeného vrchu, druhá početně nejsilnější skupinka se vydala na Portášky a okruh okolo Pěnkavčího vrchu (cca 10 km) a nejzdatnější běžci se vydali přes Portášky na Růžohorky se zabočením na okruh okolo Pěnkavčího vrchu a zpět k chalupě (cca 13 km). Počasí bylo nádherné, slunečné a i když někteří měli obavy, zda vše zvládnou, všichni doběžkovali ve zdraví a pohodě zpět k chalupě. Měli jsme objednaný oběd na později, a tak jsme nemuseli nikam spěchat.

Po poobědovém klidu nám odpolední program začal v 15.00hod. a opět si každý mohl vybrat, na co se cítí. Nesjezdaři se s panem školníkem vydali na kopec nad chalupu a trénovali tentokrát i zatáčky a další jezdecké dovednosti. Všichni to zvládli skvěle, a tak jsou na zítřejší sjezdovku dobře nachystáni. Kdo chtěl odpoledne strávit ještě na běžkách, mohl se vydat okolo Červeného vrchu. Za odpoledne zvládli ještě 2 okruhy v celkové délce 5 km. Kdo nechtěl mít na nohách lyže, nazul boty a věnoval se koulovačce, stavění sněhuláka nebo jen tak hrátkám ve sněhu.

Odpolední program jsme zakončili úklidem běžeckých lyží a připravením sjezdovek, aby nám je mohli zítra ráno přepravit na svah.

Večerní program byl tentokrát věnovaný sjezdovému lyžování – pravidlům na sjezdovce a zhlédli jsme videa s tím, jak správně sjezdovat. Večerní program jsme zakončili společnými hrami.

Celý den vyšel báječně a někteří mají v nohách dokonce i víc jak 15 km. Slušný výkon!!!