Lyžařský kurz – 2. den – pondělí

Dnešní den jsme celý věnovali běžeckému lyžování. Hned po snídani jsme lyže namazali a vyrazili nad chalupu, kde je v délce 2,5km běžecký okruh okolo Červeného vrchu. Po úvodním rozcvičení jsme si několikrát dali asi 100m rovinku a poté jsme se vydali již na okruh. Každý si jel svým tempem. Někdo zvládl okruh dvakrát, někdo jen jednou. Všichni ale běžkovali! Občas se objevil pád, ale nikdo neklesal na mysli a statečně se pustil do běhu dál. Po obědě a poledním klidu jsme se rozdělili do třech skupin. Skupinka sjezdových nelyžařů se s panem školníkem věnovala nácviku základních sjezdových dovedností na mírném kopečku nad chalupou. Za dvě hodiny udělali krásný pokrok! Skupinka zdatných běžkařů se vydala na Portášky a na okruh okolo Pěnkavčího vrchu. Bylo to asi 10 km, část trasy byla upravená a všichni zvládli trasu skvěle! Méně zdatní běžkaři (či ti, kteří si na delší trasu netroufali) zůstali na okruhu okolo Červeného vrchu, na kterém jsme byli již dopoledne. Trasu jsme měli již pěkně prošlápnutou, a tak tentokrát všichni zvládli okruhy dva a někteří dokonce i tři! Protože jsme chtěli ještě využít času venku a na další okruh by to již časově za světla nedalo, uspořádali jsme venku sněhovou koulovačku. Všichni zúčastnění si ji skvěle užili.

Během pauzy mezi odpoledním a večerním programem se trochu „karbanilo“, hrálo hry, povídalo, hrálo na mobilu – každý se zařídil podle své libosti.

Večerní program žáky seznámil s historií lyžování a podívali jsme se na ukázky závodů našich nejlepších sportovců.

Suma sumárum – skvělý den!!!

Tady je pár fotek z dnešního dne.