Lyžák 2024 – den 2.

Běžecký výcvik jsme začali ráno na okruhu kolem Červeňáku. Letos byl skvěle upraven, takže jsme mohli začít hodinkou průpravných didaktických cvičení, kterými jsme pilovali naši techniku běhu střídavého a soupažného. Přechod fronty významně ovlivňoval kvalitu sněhu. Ráno jsme mazali ještě studený vosk na prašan. Před polednem teplý vítr sníh zvlhčil, že jsme přemazávali dokonce nejteplejším tuhým voskem, aby navečer voda zmrzla a klouzali jsme po ledových krystalech. To už jsme, ale kroužili kolem Pěnkavčího vrchu se zastávkou na občerstvení na Portáškách. Zítra budeme v běžeckém výcviku pokračovat a s pokročilými se podíváme na Růžohorky. Večer jsme věnovali tentokrát pravidlům bezpečného pohybu v horách a historii lyžování. K tomuto tématu jsme zhlédli i zajímavý dokument francouzské televize.