Biatlon

Ve středu 23.3. 2016 měli žáci železnické školy opravdu pestrý program. Po poledni vyrazili se svými učiteli do Jablonce nad Nisou na biatlonovou exhibici. Tam se představila hvězdná sestava v čele s Gabrielou Soukalovou, držitelkou křišťálového glóbu.

Čekání bylo vskutku dlouhé, ale vyplatilo se. Do závodu nastoupilo celkem 20 mužů a 16 žen. V ženské kategorii excelovala Veronika Vítková před Soukalovou a třetí Jislovou. V mužích si vítězný skalp připsal Michal Krčmář před Šlesingrem a Moravcem.

Děti povzbuzovaly české reprezentanty, jak se dalo. Hlasité pokřiky a transparenty byly často vidět i v záběrech televizních kamer. Po závěrečné exhibici přišel pozdravit železnické žáky Vít Jánov, biatlonový reprezentant, který přinesl dětem podepsané kartičky.

Podívaná to byla vskutku netradiční, děti mohly okusit biatlonové závodní dětí a užít si i celkovou sportovní atmosféru.

MT