ZAHÁJENÍ ADVENTU V ŽELEZNICI

Dne 25. 11. se žáci naší školy podíleli na zahájení Adventu v Železnici. Po slavnostním rozsvěcení vánočního stromu na náměstí zazpívali zpěváci z řad školáků několik koled. Po projevu pana místostarosty se všichni odebrali na náměstí před muzeum, kde byly již připraveny prodejní stánky železnických „muzejnic“ s krásnými adventními věnci, svícny i jinými dekoracemi a kde měli i 5 prodejních stánků školáci naší školy. Sortiment byl opravdu bohatý – různé pečené sušenky a krekry, vánočky, štoly, marokánky, nudle do polévky, bezová a levandulová šťáva, ořechy v medu a jiné dobroty k mlsání, které připravili sami žáci. K tomu tam byly i dřevěné výrobky, papírové výrobky, zvonečky z květináčků našich prvňáčků, sůl do koupele, dárkové tašky, přívěsky, náušnice a další. Účast návštěvníků byla hojná a malí prodejci měli radost, že šly jejich výrobky rychle na odbyt. Během prodeje proběhlo také vystoupení na muzejním nádvoří, které dotvářelo příjemnou předvánoční atmosféru. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě této akce i nakupujícím, kteří tak podpořili žáky naší školy a umožní, že výtěžek z prodeje, který poputuje na účet SRPŠ Železnice, poslouží pro úhradu nákladů školních výletů a podobných akcí.

Děkujeme a přejeme krásný adventní čas!

Fotografie z akce