Svatba v družině 5.6. 2019

Svatba je jeden z nejkrásnějších zážitků, proto jsme jej i my v družině v 1. oddělení chtěli zažít.

Snad úplně poprvé se v prostorách herny ŠD pod čarokrásně připraveným oltářem od naší „designérky“ paní Alenky Brendlové konala svatba dětí. Prvního ročníku se měli účastnit původně dva páry novomanželů, ale ženich z druhé třídy se tento den do družiny nedostavil.

Své „ano“ si řekli dva prvňáčci. Atmosféra byla slavnostní a plná očekávání. Nevěsta byla překrásná a ženich velice šarmantní. Všichni pojali tento mimořádný den velmi vážně, již od rána měly děti na sobě sváteční oblečení. Nechyběla ani paní matrikářka, svědkyně, družičky a samozřejmě i pan oddávající. Nevěstu k oltáři si dovedl i „otec“ nevěsty.

Během obřadu proběhla výměna prstenů, podpisy ženicha a nevěsty, svědka a svatební přípitek nealkoholickým šampaňským. Poté následovala velká hostina – včetně svatebních koláčků, krájení dvou dortů ženichem a nevěstou. Bylo taktéž svatební veselí, které doprovázely svatební zvyky a nakonec i taneční sólo novomanželů.

Jelikož svědkyně Terezka chytila kytičku, kterou nevěsta házela, bude do roka další svatba. A s tímto krásným zvykem budeme pravděpodobně pokračovat. Odpoledne si děti náramně užily!

Našim „novomanželům“ přejeme všichni HODNĚ ŠTĚSTÍ a velké poděkování náleží rodičům: děti slavnostně oblékli a přinesli či připravili občerstvení.

Značné díky si zaslouží také paní Alenka Brendlová za nádhernou výzdobu školní družiny.