Školní družina u hasičů

Dne 2. října 2020 naše školní družina skoro v plném počtu navštívila železnickou hasičskou zbrojnici.

Dětem dobrovolní hasiči vyprávěli jak vypadá den na hasičské stanici, názorně ukázali nástroje, které hasiči při své práci používají, vysvětlili i jak nová cisterna zasahuje při různých událostech – při požáru domu, při pádu stromu na silnici nebo při povodni. Ukázali také důležitou součást hasičské výbavy a to různé vysílačky či signalizační zařízení, bez kterých by se neobešli. Dětem předvedli sirény a majáky na autech. Děti byly překvapené, že už do 10 minut od signálu musí hasiči vyrazit na cestu. Všem zářila očka nadšením, když si mohli vyzkoušet jaké je to sedět v hasičském autě. Nakonec následovala i modní přehlídka dětí v obleku a přilbě hasiče.

Úkolu průvodců světem dobrovolných hasičů se zhostili pan Michal Jína a pan Ondřej Kobrle, kteří jim velmi trpělivě a podrobně vše vyprávěli a ukazovali, za což jim velice děkujeme a těšíme se na další návštěvu.