Marathonský běh v Jičíně

Ve čtvrtek dne 23.9. 2021 se naše škola zúčastnila sportovní akce World Marathon Challege na stadionu v Jičíně. Skupina 30 žáků (15 dívek, 15 chlapců) ve věkovém rozmezí 11 – 13 let měla za úkol uběhnout marathonskou trasu v délce 42 km. Byla vytvořena soupiska družstva, kde každý účastník měl běžet vzdálenost 200 m v rámci jednoho cyklu a vždy svému následovníku předat štafetový kolík.

Hlavním iniciátorem World Marathon Chalenge je Anglický Rotary klub. Prostřednictvím mezinárodní spolupráce v rámci Rotary se myšlenky WMC šíří po celém světě. V České republice ji převzal RC Hradec Králové a od r. 2017 se šíří do dalších měst. Záštitu letošního závodu převzal senátor Tomáš Czernin a starosta města Jičína JUDr. Jan Malý.

Měřil se celkový čas běhu.  I když se naše družstvo nepřiblížilo k marathonskému rekordu, žákyně i žáci ukázali sportovního ducha a dosáhli velmi pěkného času. Mezi silnou konkurencí sedmi okolních základních škol jsme skončili na krásném šestém místě.

Všichni účastníci dostali pěkné závodní tričko a pamětní medaile. V den závodu bylo slunečné počasí, které podpořilo pěkný sportovní zážitek. Našim děckám se, myslím, akce velmi líbila.

Všechny účastníky moc chválíme a těšíme se na další sportovní akce.