Lednové akce školní družiny

Dne 21.1. 2022 se děti školní družiny zúčastnily v tělocvičně naší školy, přednášky o vězeňském systému ČR. Program, který si zaměstnanci vězeňské služby připravili, byl zcela nevšedním zážitkem. Nejvíce na děti udělalo dojem, několik poutavých ukázek z výcviku psů. Též ze zbraní kluci nemohli spustit oči. A když si je mohli „osahat a vyzkoušet“, tak to byl pro všechny opravdu zážitek. Zejména povedená ukázka „spoutání“ našeho pana školníka, doslova vyvolalo euforii.

Velmi děkujeme psovodkám za pejsky, panu Radku Smolíkovi za poučnou přednášku a ukázku zbraní. Tiskové mluvčí vězeňské služby paní Markétě Prunerové za organizaci, pěkný program a dárečky.

Beseda s včelařem

Naši družinu navštívil dne 26.1. 2022 pan Zdeněk Šolín, včelař s více jak čtyřicetiletou praxí. Beseda byla velmi poutavá, zajímavá. Děti spontánně reagovaly na dotazy a zapojovaly se do všech aktivit. Dozvěděly se mnoho zajímavého o včelařství, například o tom, jakou stavbu těla má včela, o orientaci včel v přírodě, sběru pylu, propolisu a o včelím jedu, ale také o umístění včelstev. Děti dostaly možnost vyzkoušet si pomůcky včelaře. Také je zaujalo povídání o léčebných účincích medu, pylu, mateří kašičky a propolisu.

Panu Zdeňku Šolínovi velice děkujeme za čas, který věnoval našim dětem a za zajímavou netradiční besedu.