Jičín – město pohádky

Účast naší školy na 26. ročníku festivalu Jičín – město pohádky.

Stalo se už tradicí, že začátek školního roku bývá plný netradičních vyučovacích aktivit. Mezi jednu z nich patří účast na multikulturním festivalu Jičín – město pohádky.

Děti mohou zažít život z jiné stránky – divadla, čtení, představení, výstavy, dílny, zábavné hry,… Je to čas, kdy se po prázdninách mohou sžít s třídním kolektivem, zažít legraci a zábavu.

Už druhým rokem naše škola patří mezi spoluorganizátory této pěkné akce pro děti a rodiče, neboť nabízíme výtvarnou dílničku pro veřejnost. Tentokrát si děti i dospělí mohli vyrobit klaunovský nos a vymalovat obrázek s překvapením. V dílničce jsme zažili i chvíle úžasu a juchání nad vykouzleným obrázkem. Překvapivě i někteří dospělí se dokázali zastavit, prožít přítomný okamžik, vrátit se do stavu dětské radosti z tvoření.

Někteří naši žáci se mohli pobavit při povedeném divadelním kousku od Jana Wericha „ Splněný sen“, v kterém zazářili studenti dramatického kroužku z Káčka. Jiní zase zhlédli nejrůznější výstavy a představení, někdo byl zapojen do her či výtvarného tvoření. My učitelé jsme byli rádi, že jsme přivezli stejně početnou skupinu dětí, s jakou jsme ráno vyjížděli .

Příštímu ročníku festivalu držíme palce!

Radana Zubatá