Fotbalový McDonald´s Cup 2024

Tradiční celostátní žákovský fotbalový turnaj začal dnes 6.5. okrskovým kolem kategorie mladších žáků (2.-3.třída) v Jičíně. Osm týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Do turnaje naši borci vstoupili sice prohrou s Kopidlnem, ale zbylá dvě utkání ve skupině suverénním způsobem ovládli a přes Veliš a Libáň postupovali jako druzí ze skupiny do semifinále. V něm jsme dlouhou dobu vedli nad favorizovanou 4.ZŠ Železnickou Jičín, ale nakonec mnoho branek v závěru deštivého utkání přineslo naší prohru 2 : 4. O bronzové medaile jsme zabojovali opět proti Kopidlnu, kterému jsme chtěli oplatit prohru z úvodu turnaje. První půli jsme měli jasně navrch a bronz byl opravdu blízko. V utkání jsme vždy vedli, ale soupeř po velké ofenzívě ke konci utkání bohužel vyrovnal. V následujícím penaltovém rozstřelu jsme měli dva mečboly, ale štěstí tentokrát stálo na straně soupeře. Po bojovném a houževnatém výkonu jsme odešli sice jen s bramborovými medailemi, ale s hlavami nahoru. V turnaji předvedli všichni kluci i naše Kája heroický výkon a zaslouží si velkou gratulaci.

O den později nastoupili naši starší (4.-5.třída) do stejného turnaje, kde je čekalo 10 týmů z našeho okrsku. Při maximální snaze celého týmu jsme se nedokázali výsledkově ani herně prosadit v bojích ve skupině. První a jediné naše vítězství přinesl až souboj o konečné 9.místo v turnaji, ve kterém jsme jasně přehráli tým ZŠ Vysoké Veselí. Všem našim hráčům patří velký dík za přístup a bojovnost ve všech utkáních turnaje.