Brloh – vědomostní soutěž

Každoročně se zájemci z naší školy mají možnost zapojit do některých z logických soutěží. Pravidelně se účastníme Logická olympiády a v minulých letech jsme se „trápili“ nad úlohami soutěže Taktik. Letos jsme zkusili změnu. Taktik jsme vyměnili za Brloh. A udělali jsme dobře – úlohy nás bavily, daly nám zabrat a jako bonus celá čtyřkolová soutěž byla bez jakéhokoliv poplatku.

Brloh organizují studenti Masarykovy univerzity v Brně pro žáky druhého stupně a nižší ročníky gymnázia. V tomto ročníku se zúčastnilo celkem 395 týmů, z toho 235 ze základních škol.
Náš Brave team tvořili tito žáci Eva Burgertová , Renata Krausová, Jana Šťastná a Ondřej Boček. Soutěž probíhala ve třech kolech, kdy na vyřešení úkolů byl vždy jeden týden. A jelikož jsme byli úspěšní, tak jsme absoluvovali ještě Malé finále, které bylo bleskové – na vyřešení jsme měli pouze dvě hodiny. Úlohy byly uveřejněny v 16.00 a v 18.00 byly znepřístupněny. Aby se nám dobře přemýšlelo, tak jsme dostali „sladký doping“ od paní Šťastné.

Celkově se nám dařilo – v rámci republiky jsme v kategorii základních škol skončili z 235 týmů na 12 místě.

Pokud by si někdo chtěl vyzkoušet některé úlohy, tak zadání (a také řešení) všech kol jsou uveřejněny na následující stánce

http://brloh.math.muni.cz/

A takhle úlohy také vypadaly:
Sestra je mužíček
Zadání: sedmitečný časopis, dvanáct krvácení, perníkolup střechový
Forma odpovědi: Jedno slovo bez diakritiky