Zájezd do Londýna

Hello from London!

Hlásíme návrat z britské metropole! Užili jsme si několik dní nabitých zajímavým programem a poznáváním života v jiné zemi.  Kromě toho jsme si také našli kamarády mezi žáky lomnické školy, se kterými jsme se do Velké Británie vydali.

Cestou do Anglie jsme se zastavili v belgických Bruggách, kterým se právem říká Benátky severu, abychom ochutnali pravé belgické pralinky. A pak už vlakem pod kanálem La Manche do naší cílové země. Jako první jsme na britském území navštívili křídové útesy nad Doverem, katedrálu v Rochesteru a loděnici v Chathamu, kde jsme mimo jiné prozkoumali ponorku a vyrobili lodní lano. Večer už nás přivítaly londýnské rodiny, u kterých jsme byli ubytovaní.

Další tři dny jsme prozkoumávali Londýn z mnoha úhlů. Navštívíli jsme samozřejmě Westminster se známým Big Benem a Westminsterským opatstvím,  viděli jsme střídání stráží před Buckinghamským palácem. Projeli jsme se nad Temží na Londýnském oku, prohlédli jsme si zbraně a korunovační klenoty v Toweru, navštívili známé Trafalgarské náměstí a zkontrolovali, zda hodiny na Královské observatoři v Greenwichi ukazují správný čas. Neukazovaly – stály 🙂 Vydali jsme se také do Muzea RAF, kde jsme se seznámili s moderními i historickými letouny Královského letectva. V Přírodovědném muzeu a Muzeu vědy jsme zase nevěděli, co si dřív vyzkoušet a prohlédnout. Také jsme byli „shopovat“ a ochutnali jsme fish and chips.

Londýn nás uchvátil – je to město, ve kterém se snoubí historie s moderním životem, příroda s velkoměstem. Rozhodně je to město, kam stojí za to se vrátit. Tak třeba zase příště!

Foto zde.