Vystoupení 100 let České republiky

V neděli 28. října 2018 uplynulo sto let od založení České republiky. I naše škola se zapojila do oslav narozenin stoleté dámy. Na čtvrtek 25. října jsme si připravili speciální program, a to televizní vysílání Masarykovy základní školy.

Program zahájila zábavná vědomostní soutěž, ve které se čtyři týmy utkaly o pamětní medaile. Moderátor jim kladl všetečné otázky týkající se významných osobností české historie, kterými byli Cyril a Metoděj, sv. Václav, Jan Hus a Jan Amos Komenský. Soutěžící se nedali a statečně odpovídali na dotazy. Síly byly natolik vyrovnané, že si nakonec medaile v podobě lipového listu odnesli všichni.

Po soutěži již byl čas na dokument, který připomněl některé historické okamžiky českého státu a také významné svátky, které slavíme. Pouť časem jsme samozřejmě zahájili 28. října 1918. Poté jsme se přesunuli do 8. května 1945, po kterém následoval smutný 21. srpen 1968 a smrt Jana Palacha. Připomněli jsme si, jak se slavil 1. máj a pak už přišel 17. listopad 1989 a 1. leden 1993.

Na závěr nemohla chybět česká státní hymna, kterou si s chutí zazpívali i diváci. Popřejme tedy naší republice, aby se dožila ještě přinejmenším dalších sto let.

Fotografie z vystoupení zde.