Olympiáda v anglickém jazyce

Minulý týden na naší škole proběhlo 1. kolo Olympiády v anglickém jazyce v kategorii I.A pro žáky 7. tříd a kategorii II.A pro žáky 8. a 9. tříd. Olympiády se celkem zúčastnilo 18 žáků. Soutěž se skládala ze dvou částí – poslechová část ověřila schopnost žáků porozumět mluvenému slovu a ústní část zase otestovala komunikační schopnosti soutěžících, když ve dvojicích či trojicích konverzovali na zadaná témata.

V kategorii pro žáky 7. tříd byly výkony některých soutěžících velmi vyrovnané a nakonec těsně zvítězila Magdalena Droznová před Emou Khunovou a Zuzanou Menclovou.

V kategorii pro žáky 8. a 9. tříd si vítězství připsal Patrik Gönnerth a svým skvělým výkonem předstihl Janu Kittlerovou a Anežku Vojtěchovou.

Vítězové obou kategorií postupují do okresního kola, které proběhne 14.3. na gymnáziu v Nové Pace. Budeme jim držet palce.

Všem soutěžícím děkuji za účast a vítězům gratuluji.