Británie s Britem

Ve čtvrtek nás po několika letech se svým pořadem Británie s Britem opět navštívil Neil, sympatický Angličan žijící v Čechách. Zábavným způsobem seznámil naše malé i velké angličtináře se základními informacemi o Velké Británii – tradicemi, jídlem, sportem. Zazpívali jsme si společně slavné anglické písničky a třídy si mezi sebou zasoutěžili. Mezi mladšími žáky zvítězili skvělí páťáci, porazili začínající angličtináře ze čtvrté třídy i zkušenější šesťáky. O vítězi mezi staršími žáky se rozhodlo až v posledním kole. Po celou dobu vedoucí osmáky nakonec porazili deváťáci a stateční sedmáci skončili na třetím místě. Vítězové ale podle mě byli vlastně všichni. Zjistili, že rozumí rodilému mluvčímu a že učení angličtiny má rozhodně smysl. Neilovi se u nás velice líbilo a ocenil, s jakým nadšením se naši žáci do programu zapojili. Tak třeba zase za rok…