Advent ve škole

Ve čtvrtek 14. prosince si návštěvníci naší školy zpříjemnili předvánoční čas oblíbenou každoroční akcí Advent ve škole. Ve vystoupeních jednotlivých tříd jsme se vrátili do dob našich babiček a prababiček, připomněli si tradiční svátky, které spadají do adventní doby, a zazpívali si koledy.

Po úvodní scénce zobrazující současné hektické a konzumní Vánoce jsme se s příjezdem svatého Martina ocitli v časech provoněných purpurou a medovými perníčky. Dozvěděli jsme se, jak se slavil svátek svaté Barbory, přišel k nám Mikuláš se svým doprovodem a vystrašily nás Lucky v bílých hávech a maskách. Mohli jsme také zhlédnout živý betlém a zaposlouchat se do veršů Jana Zahradníčka ze sbírky Ježíškova košilka. Pak už následoval svátek Štěpána a Tři králů, kteří náš adventní výlet do historie zakončili.

Poté si všichni mohli na jarmarku nakoupit výrobky našich žáků – dekorace a vánoční dobrůtky – a ochutnat výborné vánočky a štrůdly z dílny našich šikovných kuchařek.

Zastavení v předvánočním shonu bylo velmi příjemné a doufám, že si návštěvníci Adventu ve škole odnesli trochu klidu a pohody do svých domovů.

Děkuji všem žákům, rodičům a zaměstnancům školy, kteří se na přípravě tohoto vánočního setkání podíleli.

Foto ve zde.