Běh 17. listopadu v Kopidlně

Již po čtvrté se naše škola účastnila Běhu 17. listopadu v Kopidlně. Ze 140 žáků naší školy mělo zájem zúčastnit se 54 borců, ale ze zdravotních důvodů nás nakonec 15. listopadu 2017 odjelo “jen” 49. Při tak hojném počtu by v tom byl čert, abychom neobhájili nějkterá naše loňská vítězství. Cesta autobusem do Kopidlna probíhala v poklidné náladě a nejinak tomu bylo i v zámecké zahradě zahradnické školy.

Závodník nejmladší kategorie Vojtěch Ryba z 1. třídy vystartoval v 10.40 hod. a hned na úvod mu jen o vlásek uleklo místo na bedně a skončil na krásném 4. místě.

Hned nato vyběhlo 22 závodnic ročníku 2009 – 2010, z nichž na 1. místě doběhla naše Kamila Bočková a na 2. místě Tereza Singerová. Další naše závodnice Julie Hlubučková doběhla 6., Adéla Brožíčková 8., Amálie Veselá 9., Adéla Nováková 10., Nicol Stránská 12. a Veronika Michálková 15. Ve stejné kategorii chlapců byla veliká konkurence (celkem 27 běžců), ale my měli hojné zastoupení, a tak není divu, že jsme byli opět úspěšní. 1. místo obsadil Daniel Neděla, 3. místo Marek Janda, 4. místo Antonín Munzar, 5. místo Martin Hrudka, 9. místo Matyáš Starsy, 10. místo Daniel Červený , 11. místo Viktor Haluška, 15. místo Daniel Luňáček, 16. místo Tobiáš Vančura, 17. místo Tomáš Ježek, 20. místo Nikolas Chobodydes a 25. místo Daniel Klaban. Běžec Jakub Salač hned v úvodu podlehl strkanici závodníků, upadl a přinesl oběť v podobě vyraženého mléčeného zubu. Po zotavení se si dal s kamarádem kolečko alespoň po závodě.

V ročníku dívek 2008 vyběhlo na trať 14 závodnic, z nichž obě naše borkyně vystoupily na stupně vítězů. Nela Munzarová obsadila 1. místo a Agáta Andrlová 2. místo. Chlapci tohoto ročníku skončili trochu hůře. Vítek Jerie 7. a Achiles Šarišský 10.

Nejvíce závodnic (celkem 29) vyběhlo v kategorii nejmladších žákyň (ročník 2006 – 2007). Osm různých škol vyslalo své běžkyně, aby změřily své síly. Naše dívky tu opět nezklamaly. Na 2. místě doběhla Sára Rejlková a na 3. místě Michaela Lokvencová. Nebýt třech drobných pádů, jistě by to Míša zvládla ještě lépe. Následovaly je Kateřina Nožičková na 5. místě a Michaela Šťastná na 14. místě. V chlapecké kategorii jsme dopadli hůře a náš nejlepší Šimon Neděla doběhl 22., Martin Hodé 26. a  Jaromír Špaček poslední 28.

Mladší žákyně ročníky 2004 – 2005 v konkurenci 23 závodnic nedoběhly sice na stupně vítězů, ale jejich umístění není špatné – Michaela Rejlková 10., Judita Grohmanová 12., Diana Munzarová 14., Adéla Maťátková 16. a Anastázie Skoblíková 20. Stejná kategorie chlapecká přinesla opět umístění nejvyšší. David Burgert 1. místo, Jan Šťastný 6. místo, Filip Burgert 7. místo, Vojtěch Šťastný 19. místo, Lukáš Boček 20. místo, Adam Hartman 22. místo a Lukas Hodé 25. místo.

Poslední kategorií, ve které jsme měli závodníky, byla kategorie starších žáků (ročníky 2002 – 2003) s tratí dlouhou 1860m. Své druhé místo z loňska vylepšil a doběhl na 1. místě Petr Chaloupský, na 7. místě doběhl Tomáš Červeňák, na 10. místě Dominik Hamšík a na 11. místě Lukáš Kristiňák.

Všem běžcům gratulujeme, děkujeme za výbornou prezentaci naší školy a do příštího ročníku přejeme mnoho naběhaných kilometrů!

Fotografie ze závodu zde.

Kompletní výsledková listina zde.