Úspěchy školy

„Lékárny, apoteky a apotékáři v proměnách času aneb pocta Marie Kubátové“výtvarná soutěž

Při návštěvě hradu Rotštejn, nás paní průvodkyně vyzvala, abychom se zapojili do soutěže „Lékárny, apoteky a apotékáři v proměnách času aneb pocta Marie Kubátové“. V rámci výtvarného zpracovávání projektu o Českém ráji jsme malovali léčivé bylinky.

V této mezinárodní soutěži jsme vyhráli ve své kategorii hned první tři místa. Vítězové jsou – Lukáš Boček, Michaela Rejlková a Bára Šťastná.

040Zdravá Pětka
soutěž zaměřena na zdravý životní styl, především na oblast správného stravování

Poznávání rostlin a živočichů (p. uč. Bímová)
okresní kolo, kategorie C – Hořice

Kopidlenský kvíteček  (p. uč. Bímová)
pořadí jednotlivců: Jana Šťastná (9.roč.) – 3. místo, Aneta Semanová (9.roč.) – 12. místo,  Tereza Rejfková (8.tř.) – 26. místo, Petra Hartigová (8. tř.) – 29. místo, Zuzana Otradovská (8.tř.) 37.místo z celkového počtu 48 soutěžících

jako družstvo celkově:
11. místo – Otradovská, Rejfková, Hartigová
13. místo – Semanová, Šťastná

Finanční gramotnost (p. uč. Bímová)
okresní kolo: 1. místo – Jan Kristiňák, David Saal, Mirka Nožičková
krajské kolo: 1. místo – Jan Kristiňák, David Saal, Mirka Nožičková

Přírodovědný klokan (p. uč. Bímová)
8. – 9. třída- nejlepší účastníci: Jana Šťastná (9.tř. 81 bodů)
Monika Danišová (9.tř. 76 bodů)
Lucie Černeková, David Saal (9.tř. 61 bodů)

max. počet bodů 120

Matematický klokan

0502. – 3. třída – vítěz kategorie Cvrček: 2. třída: Martin Holas, 3. třída: Filip Veselý a Jakub Fidrmuc

4. – 5. třída – vítěz kategorie Klokánek: Jakub Tuček (4.tř.), Dominik Hamšík (5. tř.)

6. – 7. třída – vítěz kategorie Benjamín: Petr Bureš (7.tř.)

8. – 9. třída – vítěz kategorie Kadet: Aneta Jiráčková (8. tř.), Lucie Černeková (9. tř.)

Logická olympiáda (p .uč. Marková, p.uč. Beranová)

kategorie A (1. stupeň) nejlepší umístění: Dominik Hamšík (5.tř.) 161.místo z 524 žáků v kraji

kategorie B (2. stupeň ZŠ a odpovídající roč. gymnázií) nejlepší umístění: Lucie Černeková (9.tř.) 407.místo z 921 žáků v kraji

BRLOH – Brněnská logická hra (p. uč. Marková)

V krajském kole se naše žákyně 9. ročníku Eva Burgertová, Lucie Černeková a Renáta Krausová umístily na 8. místě.

Přírodovědný víceboj (soutěž pro žáky 9. ročníků) (p. uč. Bímová)

Eva Burgertová, Lucie Černeková, Jana Šťastná a Monika Danišová – 8. místo v konkurenci 11 družstev

„SAPERE – vědět, jak žít“ (p. uč. Bímová) soutěž MŠMT ČR a COFET, a. s.

052okresní kolo:
1. místo I. kategorie: družstvo žáků: Dominik Hamšík, Filip Burgert, Diana Munzarová
1. místo II. kategorie: družstvo žáků: Lukáš Beran, Lucie Černeková, David Saal

krajské kolo:
2. místo I. kategorie: družstvo žáků: Dominik Hamšík, Filip Burgert, Diana Munzarová
1. místo II. kategorie: družstvo žáků: Lukáš Beran, Lucie Černeková, David Saal

Olympiáda v českém jazyce (p. řed. Kobrlová)

okresní kolo kategorie I.A – Lucie Černeková (9. místo)

Eva Burgertová (11. místo)

Olympiáda v anglickém jazyce (p. uč. Čapková) – 1. ZŠ Jičín

okresní kolo kategorie II.A – Eva Burgertová (8. třída) 2. místo z počtu 24 soutěžících

Lomnické hudební jaro (p.uč. Čapková)

získání zvláštního ocenění „Lomnická notička“ za dynamický tanec „Afrah“

 

Účast žáků ve sportovních soutěžích

V září měli žáci v rámci „pohádkového týdne“ možnost změřit své síly v branném závodě (1.-  5. roč.) a v přespolním běhu (6.- 9.roč.) Běh byl pro 2. st. doplněn tělovýchovnými aktivitami na hřišti u školy.  Myslíme si, že oživení tradičních sportovně-branných akcí má svůj nezastupitelný  výchovně-vzdělávací význam zejména dnes, kdy u dětí převládá pasivní trávení volného času u počítače nebo televize.

45. ročník Běhu 17.listopadu v Kopidlně (p.uč. Munzarová)

Ročník 2008/2009 – 1. místo Nela Munzarová
3. místo Valentýna Danišová

Ročník 2006/2007 – děvčata
3. místo Kateřina Nožičková

Ročník 2006/2007 – chlapci
6. místo Adam Nydrle
12. místo Tomáš Michálek
30. místo Tomáš Brožíček
33. místo Tomáš Bráborec

Ročník 2005 – děvčata
7.místo Michaela Rejlková
8. místo Diana Munzarová
10. místo Adéla Maťátková
13. místo Anna Soňa Šídová

Ročník 2005 – chlapci
7. místo Jaroslav Daniš
9. místo Lukáš Julián Boček

Ročník 2003/2004 – děvčata
10. místo Simona Pfeiferová
11. místo Anastázie Skoblíková
14. místo Barbora Šťastná
16. místo Adéla Kulhánová

Ročník 2003/2004 – chlapci
4. místo Dominik Hamšík
6. místo David Burgert
9. místo Nicolas Filip
10. místo Patrik Saal
11. místo Jan Šťastný
14. místo Tomáš Červeňák
19. místo Filip Burgert
20. místo Jakub Tuček
25. místo Michal Hrudka
26. místo Lukas Hodé

Ročník 1999/2000  – děvčata
1. místo Renata Krausová

Ročník 1999/2000 – chlapci
Lukáš Beran, Erik Šarišský

McDonald´s Cup (p. uč. Hronková)

kategorie mladších žáků: Vítek Jerie, Tomáš Brožíček, Martin Holas, Adam Nydrle, Tobiáš Rojík, Petr Seman, Adam Veselý, Martin Hodé, Tomáš Michálek, Jakub Fidrmuc, Jaroslav Daniš, Filip Veselý
5. místo v okrskovém kole

kategorie starších žáků: David Burgert, Filip Burgert, Jan Šťastný, Dominik Hamšík, Lukas Hodé, Patrik Saal, Nicolas Filip, Tomáš Červeňák, Lukáš Kristiňák, Michal Hrudka
2. místo v okrskovém kole
1. místo v okresním kole
4. místo v krajském finále

82. ročník Běhu Štěpánkou Mladá Boleslav (p.uč.Munzarová)

Předžákyně 200m – Nela Munzarová – 1. místo (z 8 žákyň)

Předžákyně 350m – Kateřina Nožičková – 6. místo (ze 17 žákyň)

Olympijský víceboj (p. uč. Beranová, p. uč. Kmošek)

celorepubliková soutěž pořádaná Českým olympijským výborem

6 disciplín: běh na 60 m, běh na 500 m nebo 800 m, skok z místa, hod míčkem, hluboký předklon a výdrž ve shybu, člunkový běh a postoj čápa. Z celkového počtu 111 dětí se zapojilo 104. Od ČOV jsme obdrželi opět stříbrný certifikát.